Cyklotrasy Krušné Hory

Chalupa U Valášků je ideálním místem pro všechny milovníky aktivní dovolené. V okolí najdete úchvatné cyklotrasy Krušné Hory, které vám nabídnou jedinečné cyklistické zážitky a nezapomenutelné výhledy do malebné krajiny. Kromě toho zde máme volejbalová, fotbalová a basketbalová hřiště, takže je tu prostě dostatek místa pro Vaše oblíbené sporty. Horní Blatná se nachází téměř 1000 metrů nad mořem, což z ní činí ideální destinaci pro milovníky běžkování, zejména po Krušnohorské magistrále. Navíc jsou zde dobře dostupné sjezdovky, jako jsou Klínovec, Boží Dar, Pstruží a Potůčky, což zajišťuje zimní radovánky na svahu pro všechny lyžaře.

Cyklotrasy

směr Boží Dar
Délka trasy: 12 km, celkový čas: 00:41 h

cykloturistika Boží Dar

Lezení na Strašidlech

Skalní převis „Strašidla“ se nacházá nedaleko Chalupy u Valášků a je vhodný pro cvičné lezení.

Sportujte přímo u chalupy

Fotbalové hřiště (70m od chaty)
Volejbalové hřistě s možností košíkové a nohejbalu (90m od chaty).

ubytování Krušné Hory 2010

  • Horská turistika – ledové jeskyně(2km od chaty), kde se nachází sníh celý rok Vlčí jámy
  • Horolezecká stěna 2,5 km od chalupy "Na strašidlech"
  • Houbaření a sběr borůvek.
  • Rybník - v létě možnost koupání. Plavecký bazén 10min autem, v obci Potůčky.
  • Cyklo turistika.
  • V zimě ráj běžkařů – spousta běžeckých tratí přímo 3m od chaty, spousta hospod.
  • Lyžování slezdovka – Potůčky 5 min, Pernink-15min atd..

Turistika

Blatenský vodní příkop

Je významná technická památka, která přiváděla vodu z říčky Černé u Božího Daru do Horní Blatné. Kanál byl zbudován mezi lety 1540–1554 kvůli nedostatku vody po prudkém rozvoji těžby cínových rud. Voda byla potřebná pro praní vytěžené rudniny a pohon strojů. Umělý vodní příkop dosahuje délky 12 kilometrů a maximální šíře 2 metry (většinou je užší). Mezi lety 1995–2000 došlo k jeho celkové rekonstrukci. Dnes podél něj vede naučná stezka Blatenský vodní příkop.

ubytování Krušné Hory 2010 ubytování Krušné Hory 2010 ubytování Krušné Hory 2010 ubytování Krušné Hory 2010 ubytování Krušné Hory 2010

Co píše wikipedie?
Naučná stezka Blatenský příkop Boží Dar
Horní Blatná - Blatenský příkop


Blatenský vrch

Blatenský vrch (1043 m) leží severovýchodně od města Horní Blatná. Poblíž něj se nachází Vlčí jáma, Ledová jáma (dohromady chráněné coby přírodní památka Vlčí jámy) a Blatenský vodní příkop. Na jeho vrcholku se nachází rozhledna a televizní převaděč.


Co najde Google?


Ledová jáma

Ledová jáma je 15 m hluboká úzká propadlina, která je pozůstatkem dolu Jiří, dnes zčásti zasutá kameny uvolněnými ze stěn. Vzhledem k profilu průrvy se tu vytváří teplotní režim s velmi nepatrným oběhem vzduchu, takže se zde uchovává po celý rok tzv. jeskynní led. Dnes je součástí přírodní památky Vlčí jámy.


Vlčí jáma

Vlčí jáma jepůvodně podzemní prostora dolu Wolfgang, dnes bizarní rozsáhlá skalní jáma, vzniklá propadem poddolovaného terénu. V propadlině jsou vidět zbytky starých zřícených chodeb a komor. Důl Wolfgang byl jedním z největších dolů hornoblatenského revíru. Dosahoval hloubky až 85 metrů, což byl na tu dobu značný rozměr. Území je dnes rovněž součástí přírodní památky Vlčí jámy.

ubytování Krušné Hory 2010 ubytování Krušné Hory 2010 ubytování Krušné Hory 2010

Cyklotrasy Krušné Hory
Jak Rezervovat?

1. Telefonicky +420 603552366
2. Písemně na chalupa@uvalasku.cz
3. Pomocí on-line formuláře

Jak se k nám dostanete?


sepa paypal

stěstíčkoPřejeme Vám příjemný pobyt ...